Bizonyára sokaknak szentségtörés szétbarmolni egy gyári csalit. Én ha látok fantáziát egy gyári wobblerben, nem vagyok rest átalakítani a halak igényeihez. Egy Rapala SSR-t és egy Nils Master Haka Deep wobblert festettem át.
A Nilssel kezdtem. Ez a szín a “messzi északon” biztos jól teljesít, de itthon eléggé lekorlátozódik a használata. Mivel a mozgása tetszik, nem akartam túladni rajta. Átfestésre ítéltem a csalit, valami univerzálisabb kishalszerű színt gondoltam ki neki.
Első lépésként a nyelvet műtöm ki úgy, hogy körbevágom a ragasztást, amilyen alaposan csak tudom. Balsa csaliknál ezután picit megmozgatva könnyen kijön.
Ezután kb. 0,5 mm mélyen körbevágom a wobblert és lehámozom a festék és lakkréteget. Meglepően könnyen le szokott jönni.
Egy félig áttetsző műanyag réteg van a balsa testen. Most tovább nem bontottam, erre 1-2 réteg alapozó festés után már lehet is fújni az új színeket. Vagy mehet rá a fólia, ahogy én is tettem.
A Rapala bontása is hasonlóan történt, és szinte teljesen azonos a csali felépítése is. (Nekem ez a fajta CW szín nagyon nem jött be.)
Annyi a különbség, hogy az alapozó az egy fehér műanyagfesték szerű anyag, és talán az egész bevonat valamivel vékonyabb mint a Nilsnél. Ezt a csalit is fóliáztam, én abban jobban hiszek mint a sima festett csalikban.
Ilyenek lettek:
Balin, és süllőgyilkok! 🙂
Az volt a cél! 🙂
Két kérdés: vállalsz-e csali átfestést(sajna még mindig nincs keret airbrushra:()Meg a másik neked mi az ötleted, hogyan lehetne csinálni rapala fat rapből shallow fat rap-et? Láttam már a neten átalakítást, de azóta se találom meg..Kész megvalósítottról találtam már képet….Bocsi a kérdésekért… de egy ilyen tuti színű nilshez hozzányúlni..ááá. Mondjuk én favorizálom ezeket a színeket, csukáknak itthon is bejön…nyilván nem balinra tervezték….
Szia! Szívesen vállalnék átfestést meg készítést is, de sajnos nincs rá időm. Örülök ha a saját wobblerjeim elkészülnek a szezonra. 2-3 éve nem használok airbrusht, sima sprayvel festek. Gyors, egyszerű és aránylag olcsó. Amit a blogon látsz, néhány régebbi UL csali kivételével, mind sprayvel van festve vagy ecsettel.
Ja másik dolog: most álltam neki egy régi nils átfestésének, és ott nem lehet így szikével eltávolítani a festéket(igaz kb. 20 éves lehet) balsafa felett vastag kemény lakkréteg és utána vékony de strapás festék…nem ilyen hámozható téma…
A régiek teljesen mások. Ég és föld a különbség az anyagminőségben. 😉
De ha már belekezdtél, akkor marad a csiszolópapír. De óvatosan, csak a lakkrétegig csiszold, ne a fáig. Jó kis meló lesz. Milyen típus?
Invincible 11es
Jó kis csali, én a 8-ast szeretem. Ja, az sfr. Szerintem úgy lehetne hogy nyelv ki, elrejted a hosszú drotot a testben, addig hajtogatod. De nem biztos, hogy érdemes vele kínlódni.